ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14246469
*
nr 1424 6469
Spegel
sengustaviansk stil, 76x36 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 18:54:36
1
100 kr
8/10 20:37:09
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 1424 6469
Spegel
sengustaviansk stil, 76x36 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 18:54:36 | 1 | 100 kr |
| 8/10 20:37:09 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



